אחרי שבחודש שעבר נהרסו בניינים ברמת הנשיא לטובת פינוי בינוי, מחר (שני) יהרסו גם חמישה בניינים ישנים ברחוב יוספטל. במקומם ייבנו 6 גורדי שחקים בני 40 קומות.
2 צפייה בגלריה
מתחם יוספטל
מתחם יוספטל
מתחם יוספטל
(צילום: קובי קואנקס)
במסגרת פרויקט "רובע איילון" שעיריית בת ים קידמה באמצעות אגף הנדסה ייהרסו המבנים הישנים, ובמקומם יקומו 6 מגדלי מגורים בני כ-40 קומות עם 1,078 דירות חדשות, שטחי מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור בשטח כ-25 אלף מ"ר.
רק בחודש שעבר נהרסו 9 בניינים בשכונת רמת הנשיא לטובת הקמת מתחם דיור יוקרתי, הכולל מגדלים, וכעת - אחרי 14 שנים של תכנונים, יוצא לדרך פרויקט פינוי בינוי מהגדולים ומהמשמעותיים בישראל, מתחם רובע האילון של חברות מצלאווי ונצבא.
מדובר בפרויקט במיקום אסטרטגי בלב רחוב יוספטל בבת ים, שהינו הכניסה המרכזית לעיר, באמצע הדרך בין הכניסה מכביש איילון ותחנת רכבת ישראל לבין חוף הים, בסמיכות מיידית לתחנת הרכבת הקלה שלקראת הפעלה (הקו האדום), ומול קניון בת ים הקיים. בעתיד יגיע לאזור המתחם גם קו המטרו M3.
במסגרת הפרויקט, כאמור, ייהרסו חמישה בניינים בני ארבע קומות עם 240 דירות ישנות משנות ה-60 של המאה העשרים, ובמקומם ייבנו מעל 1,000 יחידות דיור על פני 6 מגדלים בני כ-40 קומות, שטחי מסחר ושטחי משרדים, וכן שטחים לטובת הציבור – כולל קומפלקס חדש של מעונות יום וגני ילדים.
2 צפייה בגלריה
רובע איילון החדש בבת ים
רובע איילון החדש בבת ים
רובע איילון החדש בבת ים
(הדמייה: אדריכל יואב השמשוני)
שלב א' של הפרויקט כולל את החלק המערבי של הפרויקט, ובמסגרתו ייהרסו 2 מבנים וייבנו 3 מגדלים חדשים הכוללים כ- 600 יחידות דיור.
צביקה ברוט, ראש העירייה: "בשנים האחרונות הופכת בת ים להיות בירת ההתחדשות העירונית, כאשר עשרות תוכניות מאושרות ועשרות נוספות בהליכי קידום. מדיניות הנהלת העיר בשנתיים האחרונות מתמקדת בפיתוח מוקדי תעסוקה, מסחר ופיתוח נרחב של התיירות והמלונאות- זאת לצד מיזמי ההתחדשות העירונית. חזות העיר משנה את פניה ואנו נמשיך להתרחב ולסייע בנושא וכך לחדש את העיר בזהירות תוך שמירה מקסימלית על האינטרס של התושבים".
יודפת אפק-ארזי, מנכ"לית העירייה: "בת ים היא כיום אחת הערים המובילות את התכנון העירוני בישראל, הן מבחינת תפיסת העיר החדשנית שאנו מקדמים והן מבחינת התוכניות שמבוצעות הלכה למעשה בשטח. אנו סבורים כי באמצעות הסרת החסמים הבירוקרטיים והבנה שהתחדשות היא צו השעה - נוכל להמשיך את פיתוחה של בת ים ולמצבה כעיר אטרקטיבית ביותר".
טקס הריסת המבנים הישנים ברחוב יוספטל ייערך מחר (שני 5.7.21) בשעה 17:00 במעמד ראש עיריית בת ים.
לעדכונים - חדשות בת ים