בגלריה לילדים של מוזיאון בת ים לאמנות מוצגת התערוכה ״הדברים היפים ביותר״, המתכתבת עם סיפור חייה של הלן קלר - גיבורת תרבות מעוררת השראה שהתגברה על מגבלות החרשות והעיוורון, למדה לתקשר בחמש שפות, לקרוא ולכתוב, לסיים תואר אקדמי ולחיות חיים מלאים בתרבות, מסעות ברחבי העולם ואף לפעול לקידום זכויות אדם.
2 צפייה בגלריה
ניווט ללא מספרים
ניווט ללא מספרים
ניווט ללא מספרים
(מארק יאשאייב)
התערוכה מציעה למבקרים מפגש ייחודי עם יצירות אמנות שמזמינות לחוות אותן עם כל החושים. להתבונן בעבודות שלא תמיד ברור מיד מה רואים בהן. להקשיב להן בתשומת הלב. כולם מוזמנים לשוטט בין העבודות ולנסות ולשמוע לא רק את המחשבות שמסתובבות בראש, אלא גם את התחושות שעולות ממעמקי הבטן. ואז, ממש כמו הלן קלר, אולי נגלה שאת הדברים היפים מכל אפשר להרגיש בעיקר בלב.
קראו גם:
באילו עוד חושים ניתן לראות אמנות מלבד הראייה? אולי אפשר להריח אמנות? או להרגיש אותה בבטן? אולי אפילו למשש אותה בעדינות ובזהירות? להרגיש מאיזה חומר היא עשויה, קשה או רך? קר או חמים? ואולי אפשר בכלל לראות עם האוזניים? לשמוע עם הידיים?
התערוכה מתייחסת לתחנות מפתח בסיפור חייה של הלן קלר ומציגה עבודות אמנות חדשות המתכתבות עימן, ביניהן: איורים של עינב ויסמן ותמר טל-אל, צילום של מארק יאשאייב, מיצב אינטראקטיבי של ערן הדס וגלי שרף, מיצב סאונד של ארי טפרברג ויעל סעדי, ופסלים של יעקב אפשטיין.
2 צפייה בגלריה
הלן קלר והסימפוניה התשיעית
הלן קלר והסימפוניה התשיעית
הלן קלר והסימפוניה התשיעית
(איור דיגיטלי: עינב ויסמן)
העבודות השונות מתייחסות לתרגום והמרה בין חושים - דימוי שיהפוך לקול, ואחר כך לחומר ובחזרה לדימוי, כאשר דרך מהלך זה ייחשף הפער שבין דימוי וחומר, ובין החושי והמילולי.
הידעתם שאפשר להחזיק אותיות בידיים ולהרגיש אותן? שיש שפות שמורכבות מסימנים במקום מילים? שמעתם פעם על כתב מיוחד לעיוורים שנקרא "כתב ברייל"? האם עלה בדעתכם שכשמניחים יד על פניו של אדם בזמן שהוא מדבר, אפשר לחוש את המילים שיוצאות מפיו רוטטות בקצות האצבעות שלכם?
מוזיאון בת ים לאמנות, סטרומה 6, בת ים. שלישי, חמישי 20:00-16:00. שישי, שבת 14:00-10:00.
עלות כניסה: 20 שקלים. לתושבי בת ים: 15 שקלים. אזרחים ותיקים, ילדים (גילאים 3-18) וסטודנטים: 10 שקלים.