בית משפט השלום בתל אביב פסק השבוע חודשיים מאסר שהומרו בעבודות שרות לתושב בת ים, אלן מוריסון, שהורשע בהתעללות בכלב המשותף שלו ושל חברתו. מדובר באירוע שעורר סערה בעיר ובכל רחבי הארץ, לאחר שבעקבות הסרטונים שהפיץ, הגיעו לביתו המונים, וכוכב הרשת, מישל טרוני, אף חילץ במו ידיו את הכלב הסובל.
1 צפייה בגלריה
מישל טרוני. זועם על העונש הקל
מישל טרוני. זועם על העונש הקל
מישל טרוני. זועם על העונש הקל
(צילום: פרטי)
מוריסון ככל הנראה עשה את מעשיו האיומים כנקמה בבת זוג שעזבה אותו, ובית המשפט התחשב בתנאים מקלים, ופסק לו 6 חודשי מאסר על תנאי, איסור להחזיק בעל חיים בשנתיים הקרובות, ופיצוי של 4,000 שקלים לבת הזוג לשעבר.
קראו גם:
גזר הדין עורר כעס בקרב רבים, שחשו כי מדובר בזלזול בחומרת העבירה שביצע, צילם והפיץ. בין המבקרים גם מישל טרוני, שבמו ידיו חילץ את הכלב ואז סייע למשטרה בחילוץ בעליו מההמון הזועם שהמתין לו בחוץ.
כזכור, טרוני הגיע לדירת מוריסון עם חברו כוכב הרשת דניס צ'רקוב, וברגע שמעריציהם שמעו על כך מאות הצטרפו אליהם והמשטרה נקראה למקום על מנת להרגיע את הרוחות. טרוני חילץ את הכלב וקרא לרשויות למצות את הדין עם הנאשם, דבר שלדעתו לא קרה."למרות שאני מלווה את הסיפור שמעתי על גזר הדין רק ברשתות החברתיות", סיפר טרוני ל"מיינט בת ים".
מה דעתך על העונש שנגזר עליו?
"זה פשוט בושה וחרפה. אנשים רבים כתבו לי ובצדק, שזה נותן לגיטימציה לאחרים לעשות מה שבא להם נגד בעלי חיים, נגד נשים, נגד קשישים וחלשים. זה מראה שגם כשלוקחים את החוק לידיים, למרות שלא באמת עשינו את זה, אבל לקחנו סיכון ועשינו רעש ובלגן וניסינו לזעזע את המערכת הלא צודקת שמשחררת פושעים וגוזרת על אנסים עונשים מצחיקים, ולמרות הכל זה לא עזר.
מצפים שנקבל את זה ונסתום את הפה. במקום להראות את הצד האנושי והצדק החברתי, המחוקק לא עושה את זה. איך בפעם הבאה נגיד להמונים שמפגינים, שאסור להם לעצור את זה בעצמם?".
לעדכונים - חדשות בת ים