עוד לפני שהחלה חברת נת"ע לעבוד בשטח על תוואי הרכבת הקלה, תושבים ורשויות לא ממש אהבו את ההתנהלות ובחלק מן המקרים יצאו נגד. אלא שלהחלטה שקיבלו השבוע באיצטדיון בת ים, נראה שאיש לא ציפה.
1 צפייה בגלריה
העבודות בסמוך לאיצטדיון
העבודות בסמוך לאיצטדיון
העבודות בסמוך לאיצטדיון
(צילום: קובי קואנקס)
קראו גם:
בימים אלו עובדת נת"ע בבת ים על הקו האדום ובמסגרת העבודות מפרקת את הרחבה מול מגרש הספורט בעיר במטרה להטמין את שנאי החשמל. את השטח המדובר נת"ע תרצף מחדש, אך את הקטעים בהם אין לה צורך היא משאירה עם הריצוף הישן. בהיכל הספורט זעמו וטענו כי לא רק שכתוצאה מפעולות נת"ע הכניסה להיכל צפויה להיראות מוזנחת עם תלאי ריצוף, אלא גם שבמקום לא תהיה תאורה נאותה כיוון שלא נעשתה הכנת חשמל.
"כל ביתני העבודה של נת"ע כאן, הם מקבלים מאיתנו חשמל ושטח איחסון, אנחנו מסייעים בכל מה שאפשר, אבל לא ייתכן שהם יתעלמו מהצרכים שלנו", אומרים בהנהלת המקום. "מאז שהחלו העבודות אנחנו בלי תאורה, הכל עפר, אין לאפסנאי גישה לציוד שלנו, קבוצת הבוגרים והמטופלים שמגיעים למקום הולכים במדבר, אבל כל זה היה נסבל אילו היה סוף טוב. לצערנו, אחרי כל הבלגן שהם עשו כאן הם מתכננים לנטוש אותנו מבלי לדאוג למקום, הם לא מרצפים את כל המדרכה ואפילו לא טרחו להכין תשתית לתאורה. התחנה שלהם כאן, לא אכפת להם איך זה נראה?".
בהיכל הספורט החליטו להראות לנת"ע שאין בכוונתם להבליג ובשבוע שעבר ניתקו להם את זרם החשמל לחצי שעה, "רצינו שהם יבינו שאנחנו רציניים, שאי־אפשר לעשות כאן הפקרות, ואחרי כל כך הרבה זמן של עבודות לעזוב את המקום ולתת לנו להתמודד עם ההשלכות. אם הציבור מספק להם חשמל אז לציבור מגיע לקבל תמורה. אנחנו מחכים לרגע שנוכל לחזור לפעילות, אבל עם כל מה שהולך כאן, גם כשהמדינה תחזיר את הספורט אנחנו עדיין נהיה בבעיה ולילדי בת ים מגיע יותר".
מנת"ע נמסר בתגובה: "נת"ע עובדת בתיאום מלא ושיתוף פעולה עם עיריית בת ים, ואף ביצעה בעבר עבודות נקודתיות לבקשת העירייה. יחד עם זאת נת"ע כחברה ממשלתית, פועלת עפ"י תוכניות עבודה מאושרות כחוק, אשר במקרה זה אינן כוללות שיפוץ, צביעה, תאורה, וריצוף של אצטדיון בת ים בעלות של מאות אלפי שקלים על חשבון תקציב הרכבת הקלה. נת"ע בטוחה, כי מנהל האצטדיון כאיש שומר חוק, לא יתן יד לחבל בעבודות".