תושב חולון נעצר בחשד לעוקץ של מאות אזרחים בהיקף של מאות אלפי שקלים. היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרה אותו בשעת מעשה בכספומט בבת ים, ולאחר מכן הגיעה גם לביתו - שם נחשפה השיטה הערמומית שלו.
2 צפייה בגלריה
הכסף שנתפס בדירה בחולון
הכסף שנתפס בדירה בחולון
הכסף שנתפס בדירה בחולון
(צילום: דוברות המשטרה)
בתקופה האחרונה התנהלה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, בחשד לעבירות זיוף ושכפול כרטיסי אשראי וגניבת כספים ממאות קורבנות. החקירה החלה בשיתוף פעולה עם אחד הבנקים הגדולים בישראל.
החקירה החלה בעקבות תלונות שהתקבלו מבנקים ברחבי הארץ, על כך שאדם חשוד התקין בכספומטים שונים התקנים מיוחדים, שבאמצעותם עפ״י החשד העתיק את פרטי מאות כרטיסי אשראי של לקוחות תמימים. בהמשך שכפל אותם באמצעות ציוד שנתפס ברשותו, באמצעות הכרטיסים המזויפים ששכפל וזייף הוא משך כספים בשווי כולל ומצטבר של מאות אלפי שקלים.

2 צפייה בגלריה
החשוד שנעצר
החשוד שנעצר
החשוד מחולון נעצר
(צילום: דוברות המשטרה)

הבוקר (ראשון) הפכה החקירה לגלויה, כשבלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו את החשוד בשעת מעשה. בלשי המשטרה שעקבו אחריו, הבחינו בו כשהוא מושך כספים בכספומט בבת ים. בחיפוש שערכו השוטרים, נתפסו ברשותו עשרות כרטיסי אשראי משוכפלים ומזויפים.

קראו גם:

בהמשך הבוקר ערכו בלשי ימ״ר ירושלים חיפוש בדירתו בחולון ובדירה נוספת בעיר פתח תקווה, ששימשה את החשוד כמעבדת זיוף שנועדה לביצוע מעשיו הפלילים. שם עפ״י החשד, החשוד שכפל כרטיסי אשראי, על בסיס הפרטים והמידע שאותם השיג במרמה ובעבריינות באמצעות ההתקנים שהיה מתקין בכספומטים השונים.
בדירות איתרו השוטרים ציוד ששימש להעתקה וזיוף כרטיסי האשראי, ממצאים הקושרים את החשוד לביצוע העבירות וכסף מזומן בסכום של עשרות אלפי שקלים.
החשוד, תושב חולון בשנות החמישים לחייו, נלקח לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבימ״ש לצורך המשך החקירה ומיצויה.

צפו במה שהתגלה בדירתו של החשוד בחולון, ואיך עבדה השיטה:

רפ״ק אלי ליבקינד, מפקד יחידת ההונאה בימ״ר ירושלים: ״בחקירה גילינו ממצא שחזר על עצמו וחשוב לנו ליידע בו את הציבור. החשוד נהג לזייף ולשכפל רק כרטיסי אשראי ״מהדור הישן״- כלומר ללא שבב חכם שמוטבע בהם.
"בשל כך, היה מבצע את מעשיו הפליליים ומתקין את ההתקנים, בעיקר במקומות שבהם מתגורר ציבור חרדי וציבור ערבי, שם נפוץ השימוש בכרטיסים אלו בעיקר למשיכת כספים, ובהתאם שיעורי הצלחתו בגניבת הפרטים, השכפול, הזיוף וגניבת הכספים הייתה גדולה יותר. לצד המשך ההליך הפלילי והפעולות שאנו מבצעים למיצוי הדין עם החשוד, אנו ממליצים לציבור כולו לעקוב אחר התנועות בחשבון הבנק ולדווח מיד על כל פעילות חריגה שאינה מוכרת בחשבון הבנק״.