מותו של החובש הוותיק: אבי ארדות, תושב בת-ים, הלך בשבוע שעבר לעולמו בגיל 66 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.
אבי ז"ל החל את דרכו במד"א בשנת 1994 כחובש רפואת חירום ונהג אמבולנס מתנדב במרחב איילון של מד"א, שנתיים לאחר מכן נכנס כעובד מן המניין ובשנת 2000 עבר לעבוד במרחב דן. בשנת 2007 הוסמך כחובש בכיר ושימש כחובש בכיר בניידות לטיפול נמרץ של מד"א.
בשנת 2006 שכלו אבי ואשתו חנה את בנם היחיד, סמ"ר רועי ארדות ז"ל, בתאונת אופנוע כשהיה בחופשה מהצבא. רועי ז"ל, בן 21 במותו התנדב במד"א כנער ולאחר מכן כבוגר.
מאז ששכל את בנו רועי הקדיש אבי את חייו לזכרו וכחלק מזה החליט להנציח אותו בדרך של הצלת חיים. בשיתוף צה"ל ומד"א החל במסורת שנתית של ימי עיון וריענון בעזרה ראשונה לחובשי חטיבת כפיר בצה"ל בה שירת בנו רועי ז"ל.
בכל שנה הגיעו חיילי היחידה לתחנת מד"א בתל אביב, למדו עזרה ראשונה ותרגלו פעולות החייאה. מסורת זו נמשכת למעלה מ-10 שנים. בנוסף, דאג אבי להנציח את בנו על גבי שני אמבולנסים שנתרמו למד"א באמצעות אגודת הידידים הבריטית.
לאחרונה חלה ארדות במחלה קשה עימה נאבק במשך מספר חודשים. בשבוע שעבר, כשחלה הידרדרות במצבו והוא מרותק למיטתו, ביקש לעלות לקבר בנו רועי ז"ל בבית העלמין הצבאי בחולון ולפגוש את חבריו בתחנת מד"א בתל אביב. חבריו הטובים, הפאראמדיק רונן כהן והחובש הבכיר מיכאל לוי, הגשימו את משאלותיו בעזרת אמבולנס המשאלות של מד"א.
ביום רביעי שעבר נפטר אבי ז"ל בבית החולים וולפסון בחולון כשהוא מותיר אחריו את אישתו חנה, את אימו ואחותו. יום לאחר מכן הובא למנוחות בחלקת ההורים השכולים שבבית העלמין האזרחי בחולון. רבים ליוו את אבי ז"ל בדרכו האחרונה, בהם בני המשפחה וחברים. את מסע הלוויה הובילו אמבולנס ואופנועי מד"א.
החובש הבכיר מיכאל לוי, חברו הטוב, סיפר עליו: "הוא היה דמות אבהית מאוד עבור כולנו בתחנה, הוא פשוט דאג לכולם. אני זוכר שאפילו בימים שלא היה במשמרת, היה מגיע לתחנה כדי לבשל לנו שקשוקה ודגים. לאחר פטירת בנו היחיד רועי ז"ל, מד"א הפכה להיות המשפחה שלו".
חברו רונן כהן, פאראמדיק בתחנת תל אביב, סיפר: "אבי התבשר על מות בנו כאשר היינו יחד במשמרת, אני זוכר שישבנו בתחנה ובכינו. למרות הקושי שלו, הוא הפך להיות מעין האבא של כולנו, והוא נתן את כל כולו לעבודה. עשיתי איתו המון משמרות באט"ן ותמיד ידעתי שכשאבי איתי בצוות, יש לי נהג אט"ן מקצוען. הילדים שלי התנדבו במד"א והוא התייחס אליהם כאילו היו ילדיו".
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בית מד"א, העובדים, המתנדבים והנהלת הארגון מחבקים ברגעים קשים אלו את המשפחה, וכואבים את לכתו בטרם עת של חובש בכיר במד"א אבי ארדות ז"ל, שמידותיו וערכיו ראויים היו להערכה רבה. במהלך השנים טיפל אבי בפצועים וחולים רבים שחייבים לו את חייהם".