ההתפרעות בטיילת בת ים: פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לבית המשפט השלום בעיר, כתב אישום כנגד יוסף ביילין (20), סהר אברג'ל (19), עדיאל ארזי (23) ועומרי כהן (28) התפרעות, איומים מתוך מניע גזעני, החזקת סכין או אגרופן וניסיון להיזק בזדון מתוך מניע גזעני – כל אחד על פי חלקו.
זאת לאחר שהנאשמים לקחו חלק בהפגנה בעיר בת ים שהפכה לאירוע הכולל הפרות סדר, התפרעות אלימה, קריאות גזעניות וזריקת אבנים בין היתר גם לבתים של תושב העיר ממוצא ערבי.
2 צפייה בגלריה
פורעים יהודים בבת ים
פורעים יהודים בבת ים
פורעים יהודים בבת ים
(צילום: מסך)
על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד לבנת מלמד, ביום 12/5/21 בשעות הערב, התקיימה בבת ים הפגנה שהפכה לאירוע הכולל הפרות סדר והתפרעות אלימה. הנאשמים ואנשים נוספים, נטלו חלק בהתפרעות, כאשר ביילין נושא שרשרת מתכת עבה וסכין, אברג'ל רעול פנים ונושא סכין וכהן נושא פטיש וגז פלפל.
קראו גם:
במהלך ההתפרעות, עת נכחו הנאשמים בסמיכות לדירתו של המתלונן, תושב העיר ממוצא ערבי, אשר שהה באותה העת עם משפחתו וילדיו בדירה, נשמעו קריאות המופנות נגד ערבים והקוראות לפגיעה בהם, בהן "מחבלים", "חכו שהמשטרה תעזוב ואז נפגע בכם", "אתם משתלטים על השטח שלנו", תוך שהן מופנות לעבר יושבי הדירה. ביילין אשר השתתף בקריאות קרא בין היתר גם "מוות לערבים".
בנוסף, במהלך ההתפרעות, הושלכו אבנים אל עבר חלונות הדירה, תוך שחלקן חדרו לתוך הדירה, וגרמו לנזק לרבות שבירת תריסים וזגוגיות. ארזי השליך אף הוא אבן לעבר הדירה, מתוך מניע גזעני כלפי ערבים בשל מוצאם הלאומי- אתני.
בבקשה למעצר עד תום ההליכים והארכת תנאים מגבילים ציינה עו"ד מלמד כי: "אופי העבירות המיוחסות למשיבים ונסיבות ביצוען, לרבות העובדה כי המעשים נעשו כחלק מגל של הפרות סדר והתפרעויות אלימות ברחבי הארץ, על רקע לאומני – גזעני, שכלל תקיפות של כוחות המשטרה והביטחון, וכן כלפי אזרחים יהודים וערבים, בעקבות המבצע הצבאי "שומר החומות" - מלמדים כי קיים יסוד סביר לחשש שהמשיב, אשר ממעשיו עולה כי הוא מושפע מהסתה, יסכן את ביטחון הציבור".
כלל הנאשמים הואשמו בעבירות התפרעות ואיומים מתוך מניע גזעני; ביילין ואברג'ל הואשמו גם בהחזקת סכין או אגרופן וארזי הואשם גם בניסיון להיזק בזדון מתוך מניע גזעני. כנגד ביילין, אברג'ל וארזי הוגשה בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים וכנגד כהן הוגשה בקשה להארכת התנאים המגבילים.
2 צפייה בגלריה
מתפרעים בבת ים
מתפרעים בבת ים
מתפרעים בבת ים
(צילום: יריב כץ)
בליל שישי דיווחה המשטרה כי נעצר חשוד נוסף במעורבות בתקיפה החמורה בטיילת בת ים. היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז ת"א פתחה בתאריך 12.5.21 בחקירה מואצת, עם קבלת דיווח בדבר אירוע תקיפה חמור בטיילת בת ים, במהלכו נפגע באורח בינוני תושב רמלה, עת עבר עם רכבו במקום.
כזכוּר, בלשי הימ"ר עצרו עד כה 3 חשודים במעורבות בתקיפה , קטין מחולון ושני בגירים תושבי בת ים, ובהתאם לממצאי החקירה הוגש נגדם כתב אישום.
כאמור, בהתאם להתפתחות החקירה, בדגש על הפעלת אמצעים לזיהוי המעורבים, הצליחה המשטרה לזהות חשוד נוסף - תושב בת ים בשנות העשרים לחייו. בלשי הימ"ר עצרו את החשוד ובהתאם לממצאי החקירה וצורכיה הוא יובא הערב לבימ"ש השלום ת"א לדיון בבקשה להאריך את מעצרו.
מהמשטרה נמסר כי, "המשטרה תמשיך בהפעלת כל היחידות והאמצעים העומדים לרשותה, על מנת לזהות ולעצור את כלל המעורבים לשם הבאתם לדין".
לעדכונים - חדשות בת ים