על מה עובדים באזור חוף בת ים? זו השאלה שהטרידה השבוע רבים מתושבי העיר שעברו במקרה באזור, וראו מנוף שפורק ריבועי בטון גדולים, ופועלים שחופרים מה שנראה על פניו כמנהרה. כעת יש תשובה לתעלומה.
2 צפייה בגלריה
מובל הניקוז שמקימים בבת ים
מובל הניקוז שמקימים בבת ים
מובל הניקוז שמקימים בבת ים
(צילום: עיריית בת ים)

עיריית בת ים, באמצעות חטיבת תשתיות, מקימה מובל ניקוז ענק שנועד לקליטת מי נגר. בשנים האחרונות יורדות בחורף כמויות גדולות מאוד של גשם תוך פרקי זמן קצרים מאוד, התופעה שמתגברת גורמת להצפות במרכזי הערים בישראל ואף לנזקים רבים.
לכן, הוחלט בעיריית בת ים לבצע עבודת תשתית נרחבת להקמת מובל מרכזי בעיר, שהקמתו שתמשך עד ספטמבר.
המובל המוקם הוא גדול מאוד ומתוכנן לקלוט כמויות עצומות של גשם. גודלו משתרע על 2.85 על 3.85 מטרים והוא צפוי לקלוט מי גשמים מאזורים נרחבים בדרום העיר ובכלל זה שכונות פארק הים, אזור העסקים, יצחק שדה והקוממיות - ובכך למנוע הצפות באזורים נרחבים.
2 צפייה בגלריה
מובל הניקוז שמקימים בבת ים
מובל הניקוז שמקימים בבת ים
מובל הניקוז שמקימים בבת ים
(צילום: עיריית בת ים)

כמו כן המובל ינתב תשטיפי קיץ בהתאם לתקני איכות הסביבה וינתב אותם למערכת הביוב. עוד מציינים בעירייה שגודלו של המובל יאפשר תחזוקה קלה באמצעות טרקטור קטן.

קראו גם:

ראש העירייה צביקה ברוט: "כמו תמיד אנו נערכים בקיץ לימי החורף על מנת שהכל יתנהל כשורה. העיר בת-ים מתרחבת ואנו נותנים מענה מראש בהרחבת התשתיות, עדכונן והתאמתן לאזורים המתפתחים ולתנאים המשתנים. אני מודה לכל הצוותים המקצועיים".
סמנכ"ל חטיבת תשתיות עמית בן שחר: "מערכות הניקוז הן נדבך מרכזי וחשוב בקליטת מי הנגר הן בשכונות הוותיקות והן בשכונות החדשות. המובל הענק יאפשר קליטת ופינוי מי נגר באיכות ובכמות גבוה. העבודות נעשות בשיתוף פעולה של כלל הגורמים העירוניים ובשיתוף עם תאגיד מי בת-ים כשבסופה של העבודה תחובר תחנת מי הקיץ באזור זה. תשתיות הינם נושא חיוני במרקם פיתוח עיר ותחזוקתה ואנו שמחים להרחיב את השירות של הקווים הנ"ל".