992 יחידות דיור, מבני ציבור, שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים פתוחים. כל זה מתוכנן לפי התוכנית החדשה שאושרה למתן תוקף ע"י הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב - בלב התוכנית מתחם שפרבר שבשכונת רמת הנשיא בבת ים.
2 צפייה בגלריה
מתחם שפרבר בבת ים
מתחם שפרבר בבת ים
מתחם שפרבר בבת ים. ככה זה ייראה
(הדמייה: משרד ערן מבל אדריכלים)

התוכנית הינה על שטח כולל של כ-45 דונם, וממוקמת בין רחוב קרן היסוד מצפון, בית ספר חשמונאים ממזרח, רחוב הקוממיות מדרום ובית ספר רמות ממערב.

קראו גם:

התוכנית כוללת כאמור 992 יחידות דיור שיוקמו במבנים מעורבי שימושים, חלקם בגובה של עד 10 קומות וחלקם בגובה של עד 35 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-200 יוקמו עבור דירות קטנות. בנוסף מוצעות 200 יחידות דיור בהישג יד.
בנוסף ליחידות הדיור, בקומות התחתונות של המבנים ישולבו שטחי מסחר ומבני ציבור, ובמבנים שיוקמו לאורך רחוב הקוממיות ישלבו בנוסף שטחי תעסוקה. כמו כן, התוכנית מקצה שטח לטובת הקמת מבני ציבור, וכן כ-8 דונם של שטחים פתוחים. התכנון האינטנסיבי המוצע בתוכנית נמצא ראוי וסביר על דעת הוועדה מעצם מיקומו בסביבת תחנת רכבת "הקוממיות", הקו האדום של הרכבת הקלה, ותחנת מטרו עתידית והוא משורת ע"י נתיבי תחבורה ציבורית סמוכים.
כיום מצויות במתחם 272 יחידות דיור ב-11 מבני מגורים בני 4 קומות וב-2 מבנים בני 8 קומות, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

2 צפייה בגלריה
גורי נדלר
גורי נדלר
גורי נדלר. "הופכת את השכונה מאזור מגורים בשולי העיר לאזור עירוני חי"
(צילום: רוני כנעני)

גורי נדלר, מנהל אגף בכיר תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "התכנית שאושרה היום הופכת את השכונה מאזור מגורים בשולי העיר לאזור עירוני חי ופעיל, בנגישות תחבורתית גבוהה ושילוב מיטבי של מגורים, מסחר ותעסוקה לצד מרחבים ציבוריים איכותיים. התכנית כוללת מגוון גדול של פתרונות דיור ובינוי, כולל דיור מוגן, ותיתן מענה אמיתי לצרכים שונים של תושבי בת ים. אני מודה לשותפינו בעירייה ובמינהלת העירונית, שפעלו לקידום התכנון הכולל, ליצירת אמון וליצירת ודאות שיבטיחו את מימוש הפרויקט החשוב הזה".
מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, ארז בן אליעזר: "התוכנית הינה תוכנית להתחדשות עירונית הכוללת מבנים ישנים ומחליפה אותם בבינוי חדש תוך מתן מענה גם לרעידות אדמה וגם למיגונם. התחדשות זו הינה חלק ממכלול תוכניות המחדשות ומשנות את אופיו של רחוב הקוממיות עם בינוי גבוה ועירוב שימושים בשני צידיו. הרחוב מהווה ציר משמעותי ברמה המטרופולינית ומשמש כעורק תנועה ראשי בדרום העיר ומחבר את תחנת רכבת הקוממיות לים".