בת ים משנה את פניה והמגדלים פורחים: חברות ICR ומצלאוי חתמו היום (חמישי) על הסכם שותפות 50/50 להקמת פרויקט התחדשות עירונית גדול בבת ים שיכלול מגורים, שטחי מלונאות ומסחר.
המתחם, הממוקם כ-30 מטר מחוף הים הצפוני ומתחנת הרכבת הקלה - הקו האדום, משתרע על פני שטח של כ-10.5 דונם, ברחוב רוטשילד בבת ים.
3 צפייה בגלריה
מתחם רוטשילד - הרצל
מתחם רוטשילד - הרצל
מתחם רוטשילד - הרצל. כיום
(צילום: קובי קואנקס)
במסגרת תוכנית התחדשות עירונית ייהרסו 163 דירות ב-9 בנייני מגורים ישנים בני 3-4 קומות, ובמקומן ייבנו 560 יח"ד חדשות למגורים (מתוכן 397 יח"ד לשיווק), ב-4 מבנים: 3 מגדלים בני 30 קומות ובניין אחד בן 10 קומות.
3 צפייה בגלריה
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים צפון מזרח
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים צפון מזרח
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים צפון מזרח
(הדמייה: וויופוינט)
לצד הדירות החדשות יוקמו שטחי מסחר בהיקף של כ-1,600 מ"ר ושטחי מלונאות או תעסוקה בהיקף של כ-15,000 מ"ר. נכון להיום החברות הגיעו ליעד של כ-84% חתימות דיירים. הסטטוס תכנוני עומד כרגע על תב"ע מאושרת, והפרויקט מצוי בשלבי תכנון.
קראו גם:
כל זה מצטרף לתחילתו הרשמית של פרויקט "רובע איילון" שבמסגרתו נהרסו השבוע 5 בנייני רכבת ברחוב יוספטל (מול קניון בת ים), ולפרויקט ההתחדשות העירונית במתחם השבטים בשכונת רמת הנשיא, שכחלק ממנו נהרסו 9 בנייני מגורים ישנים לטובת בנייה עתידית של ארבעה מגדלים.
מורדי שבת, מנכ"ל ICR: "העיר בת ים נמצאת בתנופה של בנייה ופיתוח ואנחנו גאים לצאת לדרך עם מצלאוי כשותף מלא. זהו מיקום מנצח להקמת פרויקט יוקרה ייחודי, אשר ייהנה מעירוב שימושים של מגורים, מלונאות ומסחר. הגדלת ההיצע ומתן מענה למחסור הגדול של דירות בלוקיישנים מבוקשים בגוש דן, תתאפשר אך ורק באמצעות קידום מהיר של פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית".
ערן מזור, מנכ"ל חברת מצלאוי: "בפרויקטים גדולים ומרובי שימושים כדוגמת הפרויקט המדובר בבת ים, הכולל מגורים, תעסוקה, מסחר ומלונאות, יש יתרונות גדולים לשיתופי פעולה בין חברות. השת"פים הללו תורמים לצמיחה והתפתחות הן של הפרויקט והן של החברה. כל חברה מביאה לשולחן את תחומי ההתמחות שלה ואת החוזקות שלה, והסינרגיה ביניהן תבטיח מימוש מוצלח של הפרויקט ותסייע להצלחתו. פרויקט זה מצטרף לפרויקט 'רובע איילון' שהוצאנו לדרך בימים אלו בבת ים, ושניהם משקפים את תנופת הבנייה והפיתוח האדירה שעוברת העיר".
3 צפייה בגלריה
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים צפון מזרח
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים צפון מזרח
הדמיית מתחם רוטשילד בת ים צפון מזרח
(הדמייה: וויופוינט)
בתמורה לשילובה של ICR בפרויקט, ICR תשלם 16 מיליון שקלים, שישולמו בהתאם לאבני דרך שנקבעו בהסכם. בנוסף, נקבע, כי מימון הפרויקט יהיה באופן ש-ICR תעמיד 90% מההון העצמי הנדרש ו-10% על-ידי מצלאוי. המימון העודף שיועמד על-ידי ICR ישא ריבית ויובטח בעודפי הפרויקט בהתאם.
פרויקט זה ברח' רוטשילד, מצוי בסמוך ומצטרף לפרויקט התחדשות עירונית נוסף אותו מקימה חברת ICR בעיר בת ים - פרויקט YAM הממוקם בפינת הרחובות שד' ירושלים / סוקולוב, 80 מטר מחוף הים. בפרויקט YAM, שכבר נמצא בשלבי יציקת המרתפים, נהרסו 51 יח"ד ישנות ובמקומן מוקמים 2 מגדלי מגורים בני 30 קומות הכוללים 220 יח"ד וכ-300 מ"ר מסחר. גם פרויקט זה נהנה מקרבה ממשית לחוף הים ומנגישות לקווי הרכבת הקלה המבוצעים בימים אלו.
מעל 85% מהדירות בפרויקט כבר שווקו בהצלחה. הפרויקט צפוי להתאכלס בעוד כ-3 שנים.
לעדכונים - חדשות בת ים